• Ligasponsorer

Tisdag Tis 25 Augusti Aug
Tisdag Tis 1 September Sep
Tisdag Tis 8 September Sep
Tisdag Tis 15 September Sep
Idag 22 September Sep
Onsdag Ons 23 September Sep

Matchschema Polska Ligan säsongen 2020

Här kan du se alla matcherna

Omgång 1

12.06.2020 18:00 BETARD SPARTA Wrocław - MOTOR Lublin

12.06.2020 20:30 ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa - MRGARDEN GKM Grudziądz (UPPSKJUTEN TILL 15/6)

14.06.2020 16:30 ROW Rybnik - FALUBAZ Zielona Góra

14.06.2020 19:15 MOJE BERMUDY STAL Gorzów - FOGO UNIA Leszno

15.06.2020 20:30 ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa - MRGARDEN GKM Grudziądz

Omgång 2

19.06.2020 18:00 MRGARDEN GKM Grudziądz - ROW Rybnik (UPPSKJUTEN TILL 23/6)

19.06.2020 20:30 FOGO UNIA Leszno - BETARD SPARTA Wrocław (UPPSKJUTEN TILL 22/6)

21.06.2020 16:30 MOTOR Lublin - MOJE BERMUDY STAL Gorzów

21.06.2020 19:15 FALUBAZ Zielona Góra - ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa (UPPSKJUTEN TILL 22/6)

22.06.2020 18:00 FALUBAZ Zielona Góra - ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa

22.06.2020 20:00 FOGO UNIA Leszno - BETARD SPARTA Wrocław

23.06.2020 20:00 MRGARDEN GKM Grudziądz - ROW Rybnik

 

Omgång 3

26.06.2020 18:00 FOGO UNIA Leszno - MOTOR Lublin (UPPSKJUTEN)

26.06.2020 20:30 FALUBAZ Zielona Góra - MRGARDEN GKM Grudziądz (UPPSKJUTEN)

27.06.2020 18:00 FOGO UNIA Leszno - MOTOR Lublin

27.06.2020 20:30 FALUBAZ Zielona Góra - MRGARDEN GKM Grudziądz

28.06.2020 16:30 ROW Rybnik - MOJE BERMUDY STAL Gorzów

28.06.2020 19:15 ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa - BETARD SPARTA Wrocław
 

Omgång 4

03.07.2020 18:00 MOTOR Lublin - ROW Rybnik

UPPSKJUTEN - MOJE BERMUDY STAL Gorzów - ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa

05.07.2020 16:30 BETARD SPARTA Wrocław - FALUBAZ Zielona Góra

05.07.2020 19:15 MRGARDEN GKM Grudziądz - FOGO UNIA Leszno
 

Omgång 5

10.07.2020 18:00 BETARD SPARTA Wrocław - MRGARDEN GKM Grudziądz

10.07.2020 20:30 ROW Rybnik - FOGO UNIA Leszno

12.07.2020 16:30 FALUBAZ Zielona Góra - MOJE BERMUDY STAL Gorzów

12.07.2020 19:15 ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa - MOTOR Lublin
 

Omgång 6

UPPSKJUTEN - ROW Rybnik - ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa

17.07.2020 20:30 MOTOR Lublin - MRGARDEN GKM Grudziądz

UPPSKJUTEN - FOGO UNIA Leszno - FALUBAZ Zielona Góra

UPPSKJUTEN - MOJE BERMUDY STAL Gorzów - BETARD SPARTA Wrocław
 

Omgång 7

24.07.2020 18:00 BETARD SPARTA Wrocław - ROW Rybnik

24.07.2020 20:30 FALUBAZ Zielona Góra - MOTOR Lublin

26.07.2020 16:30 MRGARDEN GKM Grudziądz - MOJE BERMUDY STAL Gorzów

UPPSKJUTEN - ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa - FOGO UNIA Leszno

28.07.2020 19:30 MOJE BERMUDY STAL Gorzów - BETARD SPARTA Wrocław

 

Omgång 8

31.07.2020 18:00 FOGO UNIA Leszno - MOJE BERMUDY STAL Gorzów

31.07.2020 20:30 FALUBAZ Zielona Góra - ROW Rybnik

02.08.2020 16:30 MRGARDEN GKM Grudziądz - ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa

02.08.2020 19:15 MOTOR Lublin - BETARD SPARTA Wrocław
 

Omgång 9

07.08.2020 18:00 ROW Rybnik - MRGARDEN GKM Grudziądz

07.08.2020 20:30 ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa - FALUBAZ Zielona Góra

09.08.2020 16:30 BETARD SPARTA Wrocław - FOGO UNIA Leszno

09.08.2020 19:15 MOJE BERMUDY STAL Gorzów - MOTOR Lublin
 

10.08.2020 20:30 MOJE BERMUDY STAL Gorzów - ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa (från omgång 4)

 

Omgång 10

12.08.2020 20:30 ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa - FOGO UNIA Leszno

(från omgång 7)

14.08.2020 18:00 MOJE BERMUDY STAL Gorzów - ROW Rybnik

14.08.2020 20:30 MOTOR Lublin - FOGO UNIA Leszno

16.08.2020 16:30 BETARD SPARTA Wrocław - ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa

16.08.2020 19:15 MRGARDEN GKM Grudziądz - FALUBAZ Zielona Góra
 

17.08.2020 20:30 MOJE BERMUDY STAL Gorzów - BETARD SPARTA Wrocław

(från omgång 6)

 

Omgång 11

21.08.2020 18:00 FOGO UNIA Leszno - MRGARDEN GKM Grudziądz

21.08.2020 20:30 ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa - MOJE BERMUDY STAL Gorzów (Walk over 0-40)

23.08.2020 16:30 FALUBAZ Zielona Góra - BETARD SPARTA Wrocław

23.08.2020 19:15 ROW Rybnik - MOTOR Lublin
 

24.08.2020 20:30 MOJE BERMUDY STAL Gorzów - MRGARDEN GKM Grudziądz

 

Omgång 12

31.08.2020 18:00 FOGO UNIA Leszno - ROW Rybnik

31.08.2020 20:30 MOTOR Lublin - ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa

02.09.2020 20:30 MOJE BERMUDY STAL Gorzów - FALUBAZ Zielona Góra

03.09.2020 18:00 MRGARDEN GKM Grudziądz - BETARD SPARTA Wrocław

 

Omgång 13

INSTÄLLD! 20:30 ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa - ROW Rybnik

06.09.2020 16:30 BETARD SPARTA Wrocław - MOJE BERMUDY STAL Gorzów

06.09.2020 19:15 FALUBAZ Zielona Góra - FOGO UNIA Leszno
 

08.09.2020 20:30 MRGARDEN GKM Grudziądz - MOTOR Lublin

09.09.2020 20:30 MRGARDEN GKM Grudziądz - BETARD SPARTA Wrocław

 

Omgång 14

11.09.2020 20:30 ROW Rybnik - BETARD SPARTA Wrocław

13.09.2020 16:30 FOGO UNIA Leszno - ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa

13.09.2020 19:15 MOTOR Lublin - FALUBAZ Zielona Góra
 

SLUTSPEL

 

Omgång 15 - Semifinaler

20.09.2020 16:30 FALUBAZ Zielona Góra - FOGO UNIA Leszno

20.09.2020 19:15 BETARD SPARTA Wrocław - MOJE BERMUDY STAL Gorzów
 

Omgång 16 - Semifinaler

27.09.2020 16:30 FOGO UNIA Leszno - FALUBAZ Zielona Góra

27.09.2020 19:15 MOJE BERMUDY STAL Gorzów - BETARD SPARTA Wrocław
 

Omgång 17 - Final & match om 3:e pris

04.10.2020
 

Omgång 18 - Final & match om 3:e pris

11.10.2020